تبلیغات
sho

مردانه ایستاده ایم - بسیجی کیست؟؟؟

بسیجی کیست؟؟؟

جمعه 20 آبان 1390 11:28 ق.ظ

نویسنده : مردانه ایستاده ایم
ارسال شده در: مذهبی ، اجتماعی ، سیاسی ،
  بسیج یعنی چه یعنی همه وجودش وقف اسلام است و خدا را خشنود می کند

به نام خداوند بسیجیان از صدر اسلام تا کنون

Image Detail

 و به نام اول بسیجی عالم امیرالمومنین علی (ع) در روزی که فرزندش سهم عسلش از بیت المال را به دلیل نیاز زودتر گرفته بود بر خود لرزید و فرمود : عزیزم اگر شب گذشته که تو سهم خود را از بیت المال گرفتی تا صبح در این شهر  کسی سرگرسنه بر زمین گذاشته باشد ، علی جواب خدایش را خواهد داد ؟

 

و به نام  آن بسیجی که تن به شمشیر داد ولی ذلت را نپذیرفت.

 

 و به نام آن بسیجی که روزی  خواهد آمد و عالم را از بند تبعیض و بردگی و جهالت نجات خواهد داد .

 

و به نام آن پیر بسیجی خمینی کبیر که رهبر جهان اسلام بود و در خانه ای ساده می زیست و در گرمای تابستان وقتی خواستند پنکه ای برای او تهیه کنند تا بدن نحیفش از گرمای تابستان در امان بماند می گوید : چون دیگران از این وسیله بی بهره اند لازم نیست برای من پنکه بیاورید .

 

و به نام آن بسیجی ۱۳ساله که نارنجک به کمر بست و به زیر شنی های تانک دشمن رفت و بنیانگذار عملیات شهادت طلبانه در عصر گریز از مرگ شد .

 

و به نام آن بسیجی که فرمانده گردان بود و تنها کاری که برای خانواده خود- که بر اثر حکم تخلیه صاحبخانه آواره شده بودند-انجام داد ، تهیه یک چادر گروهی بود تا آنها را در یکی از خیابانهای شهر اسکان دهد و سپس خود دوباره راهی جبهه شد .

 

و به نام بسیجی پیر مرد که وقتی فهمید به علت کهولت سن نمی خواهند به  جبهه اعزامش کنند با التماس گفت : ممکن است قادر به گرفتن اسلحه نباشم اما می توانید بدنم را در گونی سنگری بگذارید و برای ساخت سنگر از من استفاده کنید .

 

و به نام بسیجی که همسرش را برای حفظ دین خدا راهی جبهه کرد و پس از شهادت همسر مجاهدش ، در خانه قائدان کار می کرد تا خرج معاش یگانه دخترش را تامین کند .

 

و به نام مدیر منطقه بسیجی که ایستادن در صف تلفن همگانی و اتوبوس شرکت واحد را به استفاده از موبایل و ماشین بیت المال ترجیح داد .

 

و به نام آن بسیجی که فرمانده لشکر بود اما هنگامی که همسرش از او ۵۰۰۰ ریال پول دستی می خواهد، از یکی از دوستانش قرض می گیرد و به او می دهد تا شرمنده همسرش نشود .

 

و به نام آن بسیجی با اخلاص که نماینده حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع بود و تمام زندگی اش خلاصه می شد در اتاقی کوچک و ساده که در آن بر روی جعبه میوه پتویی کشیده بود و با همسرش آنجا زندگی می کرد .

 

و به نام آن بسیجی عاشق که شهردار شهر بود و هنگام عبور از خیابان وقتی دید که راه جوی آب بسته شده است ، خود جارویی برداشته و به داخل جوی رفته و راه بسته شده را به تنهایی باز نمود و بعد از شهادتش ،‌پیکرش هدف خمپاره قرار گرفت تا حتی یک متر از خاک این دنیا را برای تدفینش اشغال نکند .

 

و به نام آن بسیجی که هنگام نبرد چشمان خود را از دست داد ولی تا پایان جنگ هیچگاه خط مقدم را ترک نکرد و بعد از جنگ هم در جبهه علم تلاش کرد و با چشمان نابینا دکترای علوم سیاسی را از دانشگاه گرفت .

 

و به نام آن ابر مرد بسیجی که با مدرک دکترای فیزیک پلاسما از دانشگاههای آمریکا قید زندگی راحت مادی را در آمریکا زد و راهی لبنان و ایران شد تا در جنگ و مبارزه مستضعفان جهان علیه استکبار شرکت کند و عروس شهادت را در آغوش کشد .

 

و به نام بسیجی که فرمانده گردان بود و چون از عملیات شناسایی در آن گرمای تیر ماه بازگشت، مسول تدارکات،کمپوت آلبالویی هدیه لبان خشک و ترک خورده اش کرد ، اما وقتی فهمید از این کمپوت به تعداد نیروها موجود نیست با بغض و ناراحتی از این که دیواری کوتاهتر از دیوار او پیدا نکرده اند ، کمپوت را به کناری نهاد و تنها به نوشیدن جرعه ای از آب گرم قناعت کرد .

 

و به نام آن بسیجی دانش آموز که برای آنکه بتواند کمپوتی به جبهه هدیه کند روزها فاصله خانه تا مدرسه را با پای پیاده طی می کرد تا کرایه های ماشین را پس انداز کند و بتواند کمپوتی برای شیران جبهه حق خریداری کند .

 

و به نام آن زن بسیجی که هنگام ازدواج ، همسرش به او گفت : « دراین دنیا هرکاری برای خوشبختی تو انجام می دهم » و اکنون در پی سال ها که از آن روز می گذرد هر روز با لبخندی بغض آلود  چندین بار برای شوهر قطع نخاعی اش  لگن می آورد و خم به ابرو نمی آورد .

 

و به نام آن زن بسیجی که هر وقت همسرجانبازش تعادل عصبی اش را از دست می دهد ، فرزندانش را در اتاقی محبوس می کند و خود را مقابل شوهرش قرار می دهدتا شوهرش آن قدر او را بزند تا به حال عادی باز گردد . وقتی از او می پرسند چرا خودت از جلوی او کنار نمی روی ؟ پاسخ می دهد : اگر من مقابل او نباشم و مرا نزند ، خودش را می زند و به خود صدمه وارد می کند .

 

آری ! فرهنگ بسیجی این است .

 

برادر و خواهر بسیجی ام ! 

 

هدف از خلقت انسان رسیدن به مقام بسیجی مخلص است و من و تو که خود را بسیجی می دانیم ، مسئوولیم . مبادا اشتباهات و گناهان من و تو به مقام ومنزلت بسیج ضربه وارد کند ، ما مسئوولیم.

 

فرماندهان ،سرداران ، مسئولین ، یک حرف هم با شما . شما که حالا در امان و آسایش تلاش و مجاهدت دیروزتان هستید . یادتان باشد عده ای سردار بی درجه هم هستند به نام مادران و همسران شهدا و جانبازان که هنوز هم در عرصه جهاد و تلاش هستند و جبهه آنها هنوز هم ادامه دارد ، به یاد و فکر آنها هم باشید .....      

 

   بسیجی ترین شاعر ابوالفضل سپهر

بسیجی یعنی حضرت امام خامنه ای بسیجی یعنی شما بسیجی واقع یعنی شهدا

بسیجی واقع یعنی پدر ومادر بسیجیان بسیجی یعنی این که پشت ولایت فقیه باشید

سلامتی تمام بسیجیان ایران و زمین صلوات

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شهادت دانش آموز بسیجی محمد حسین فهمیده ، بد حجابی ، سینما در حجاب ، سینما و بی حجابی ، بسیج ، امام خامنهای ، امام خمینی ، بیداری اسلام ، عکس ، ماه رمضان ، امروز ، دیروز ، فردا ، خبرروز ، عکس روز ، صدا ، مذهبی ، مداحی ، عکس مذهبی ، دختر ، پسر ، زن ، مرد ، شهدا ، دل نوشته ، مطلب ، کاریکاتور ، شهید ، وصیت نامه شهید ، گمنام ، بی حجابی در ایران ، بی حجابی ، حرم ، عکس با حجاب و بی حجابی بازیگران صدا و سیما ، مردانه ایستاده ایم ، امام زمان (عج) ، ماه خدا ، قران ، عید فطر ، درد و دل با امام زمان (عج) ، نمایشگاه سوختگان ، سوختگان ، نمایشگاه ، لوگو نمایشگاه سوختگان ، میلاد امام رضا ، مولودی امام رضا ، حج ، مشهد ، میلاد امام رضا(ع) ، زیارت ، قبولی زیارت ، ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ، هفته بسیج دانش آموزی ، هفته بسیج ،
آخرین ویرایش: - -